חושבים על השקעה באיחוד האמירויות?

חושבים על השקעה באיחוד האמירויות? דברים שחשוב לדעתהסכם השלום עם איחוד האמירויות פותח עבור ישראלים דלתות נפלאות לעשיית עסקים, שעד כה היו סגורות בפניהם. מבחינה כלכלית, האמירויות הן סיפור הצלחה מסחרר: לפי קרן המטבע העולמית, עתודות הדולרים של האמירויות יהיו קרוב ל-120 מיליארד דולרים (!) עד לסוף השנה (כאשר ישראל כידוע צפויה להגדיל משמעותית את הגירעון שלה עד לסוף השנה). העודף הדולרי של האמירויות עד סוף השנה, צפוי להיות למעלה מ-33 מיליארד דולרים. כמו כן, הכלכלה באמירויות צמחה בשיעור של כמעט 3% ב-2019. המיקום של דובאי, אבו דאבי והאמירויות, מציב אותן בעמדת פתיחה מצוינת לעסקים: האמירויות נמצאות ״על הדרך״ בין אירופה לבין המזרח, ואכן לדובאי מגיעים אנשי עסקים ממדינות אירופה, וכן גם מפקיסטן, סין, הודו ועוד. לאור ריבוי אנשי העסקים בדובאי ואבו דאבי, והריבוי של עובדים זרים באמירויות, אפשר להגיע לאמירויות לזמן קצר, ולא לראות כמעט מקומיים. עם זאת, גינוני העסקים והתרבות העסקית באמירויות נותרו מאד מזרח-תיכוניים ופחות אמריקאיים. למשל, ההבנה היא שחוזים שנחתמים באמירויות, למרות שהועלו עלי כתב, עדיין מבוססים על כבוד ואמון. אם התנאים השתנו, יש ציפייה להבנה מהצד השני, במקום התעקשות ודבקות דווקנית בלשון החוזה.
באופן עקרוני, החוק בדובאי מבוסס על חוקי האסלאם והשריעה. עם זאת, במה שמכונה אזורי הסחר החופשי, יש משטר משפטי שונה, והדין בעסקים מושפע מאד מן הדין האנגלי, ונועד באופן עקרוני לקדם מסחר חופשי ופורה.
מיסוי וכלכלה באמירויותמבחינת המיסוי באמירויות, מדובר במשטר מס נוח במיוחד למשקיעים: ברמה הפדראלית, אין מס חברות באיחוד האמירויות, וברוב איזורי הסחר החופשי, נהנים בפטור ממס (עם זאת, ישנם מגזרים בהם קיים מס חברות מכוח צווים: נפט ובנקאות). המע״מ באמירויות הוא 5% בלבד, והמע״מ על יצוא הוא 0% באופן עקרוני. כמו כן, ברמת היחיד, פשוט אין מס הכנסה באמירויות לתושבי האמירויות.
עם זאת, חשוב לדעת כי הממשל חתום על אמנות מס בינלאומיות שונות, נוקט במדיניות של החלפת מידע בין מדינות, ומיישם את תוכנית ה–BEPS של ארגון ה-OECD, שנועד למנוע התחמקות מתשלום מס של תאגידים. באמירויות מיישמים גם את חוק ה-FATCA, קרי העברת מידע לארה״ב, כאשר ישנו חשש להעלמת הכנסות על ידי מי שיש לנו אזרחות או תושבות של ארה״ב.

דברו איתנו בווטסאפ
דילוג לתוכן