חישוב תשואה על דירה – איך מחשבים

יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע בנדל"ן, ככה זה כשיש ביקוש כל כך גבוה לדירות להשקעה. למעט מאוד ישראלים יש את הזמן ללמוד ולהכיר את עולם הנדל"ן כמו: לדעת היכן לאתר מיקום עם פוטנציאל גבוה לעליית ערך והיכן ישנן דירות עם ביקוש גבוה לשכירות, עם תשואה טובה ביחס להשקעה, ענייני מיסוי, הוצאות הכרוכות בהשקעה נדל"ן, וכיצד לבצע מיקסום של הפונטציאל הנדל"ני. כמו כן, חשוב לדעת כיצד להיזהר מהשקעות נדל"ן כושלות, אשר עשויות להוביל להפסדים כספיים ולעוגמת נפש.

כיצד נכון לחשב חישוב תשואה על דירה?

אנשים נוטים לייחס יותר מידי ערך לחישוב התשואה הפשוט.

חישוב התשואה השנתית על דירה מחושב באופן הבא: מחיר דמי השכירות המתקבלים בשנה, מחולק לשווי הדירה.

דוגמא: אם דמי השכירות על דירה מסוימת הם 5,000 ₪ בחודש, כלומר 60,000 ₪ בשנה.

מחלקים את דמי השכירות השנתיים לשווי הדירה, למשל, 1,600,000 ₪ – זה אומר שהתשואה על הדירה היא: 60/1,600 = 3.75% בשנה.

אך חישוב זה לוקה בחסר, משום שאינו לוקח את כל ההוצאות הנדרשות ברכישת הדירה, ומצד שני, אינו לוקח בחשבון את עליית הערך הממוצעת עם השנים.

חישוב תשואה נכון הוא חישוב תשואה שנתית משוקלל, כזה הלוקח את כל העלויות בחשבון: כולל מס רכישה, תשלום לעורך הדין, הוצאות בגין הכנת הדירה להשכרה, התשלום למתווך, מס על שכר הדירה, ביטוחים ותשלומי משכנתא.

חישוב תשואה משוקלל ואמיתי מומלץ לעשות למינימום של 5 שנים, והחישוב צריך לכלול גם את עליית הערך!! רק כך ניתן לאמוד את התשואה הנכונה הצפויה לנו מהנדל"ן ולהבין את ערכה.

ב חיש נדל"ן, אני אנו מבנים כי דירה להשקעה היא השקעה המעודפת על הישראלים אך רובם אינם מבינים כיצד יש לבצע חישוב תשואה משוקללת על דירה.

לא כולם יודעים להתנהל מול שטף ההיצע בשוק, הפרסומות הרבות והמפתות, כיצד להשיג תנאי משכנתא מעולים,כיצד להתנהל מול המתווכים, כיצד לנהל משא ומתן מוצלח מול המוכרים, וכיצד נכון להתנהל מול השוכרים שיגיעו לגור בדירה.

פה אנחנו, חיש נדל"ן נכנסים לתמונה. אנו מעניקים ייעוץ כלכלי ומקצועי לפני כל פעולת נדל"ן. תפקידנו הוא לעזור לכם למקסם את הרווח בהשקעה ולהקטין את הסיכון למינימום. אנשים רבים אינם מודעים ליכולותיהם ו/או למגבלותיהם הפיננסיות בביצוע רכישות/מכירות נדל"ן. בעזרת בניית תוכנית כלכלית אישית, הלקוח יוכל לבצע רכישה נכונה בעולם הנדל"ן.

אנחנו ב חיש נדל"ן מלווים את הלקוח עד יישום התוכניות בפועל. יש לנו ניסיון עם מאות רבות של לקוחות מרוצים, שאותם ליווינו בתהליך כולו. אנו בעלי היכרות מעמיקה בהתנהלות הבנקים בתחום המשכנתאות ואנו דואגים להישאר מעודכנים בכל השינויים הרבים בתחום הנדל"ן. בואו נבנה לכם תוכנית להשקעה רווחית ומתאימה לכם.

ישראל חפץ – יועץ הנדל״ן שלכם 🏠

☎️  053-3354990
משרד :חיש נדל"ן
פיק"א 13ראשל"צ
אתר: www.fast-trade-il.com
⚜️מכירה ,קנייה ,השכרה ,ניהול נכסים ⚜️

 

דברו איתנו בווטסאפ
דילוג לתוכן