משכנתא פנסיונית – הפיתרון לבני הגיל השלישי !!

תוחלת החיים הגבוהה והרצון לשמור על איכות חיים בגיל השלישי מביאים לעיתים  למימון התוכניות בתקופת הפנסיה – לבלות, לטייל וליהנות מרווחה כלכלית ולעזור לילדים. בנוסף, עם היציאה לפנסיה ההכנסה החודשית מצטמצמת משמעותית והיכולת ליצר מקורות הכנסה חדשים או נוספים הולכת ופוחתת. מנגד הצרכים לא רק שלא פוחתים, אלא לעיתים אף עולים ומכאן שמדובר באתגר לא פשוט.

בעולם קיים מסלול הנקרא "משכנתא הפוכה", המציע למבוגרים בעלי דירה לשעבד את הבית שלהם ובתמורה להשתמש לכל מטרה כגון עזרה לילדים, מחייה שוטפת, מעבר לדיור מוגן או כל צורך אחר שעולה. ב"משכנתא הפוכה" אין צורך בהחזרים חודשיים שוטפים ולכן אין צורך בבדיקת הכנסות, אין חובה בביטוח חיים ובבוא היום ניתן למכור את הדירה ולהחזיר לבנק את סכום ההלוואה בתוספת הריבית שנצברה.

מגוון המסלולים המוצעים לבחירה

  • תוספת חודשית קבועה להכנסה – מסלול בו מידי חודש מועבר לחשבון העו"ש שלכם סכום קבוע, שמהווה תוספת להכנסה וניתן להשתמש בו לצרכים השוטפים.
  • תוספת חודשית גמישה להכנסה – מסלול בלעדי למזרחי-טפחות, המאפשר לכם להגדיר מראש את הסכום שתרצו לנצל מידי חודש על פי בחירתכם. השימוש יתבצע באמצעות כרטיס חיוב מיוחד. בדומה לכרטיס חיוב רגיל תוכלו להשתמש בו לתשלומים שונים בבתי עסק או למשיכת מזומן בכספומט. אם בחודש מסוים נותרה יתרה שלא ניצלתם, היא תועבר לשימוש בחודש הבא בהתאם לצורך שלכם.
  • קבלת סכום חד פעמי – מסלול המתאים למימון הוצאה חד פעמית גדולה, סגירת התחייבויות או למימון מעבר לדיור מוגן.
  • מסלול משולב – תוספת חודשית להכנסה (קבועה או גמישה) בשילוב סכום חד פעמי. מסלול המתאים כשיש צורך גם במימון הוצאה חד פעמית וגם בתוספת להכנסה החודשית.

 

גמישות בהחזרים

במזרחי טפחות משכנתא פנסיונית ניתנת לתקופה של עד 30 שנה. בעת לקיחת המשכנתא מגדירים מראש תקופה ראשונית (עד 20 שנה), בה תוכלו לבחור ולהחזיר תשלום מופחת בגובה הריבית בלבד או לחילופין לדחות את התשלומים, כך שלא תצטרכו לשלם כלל במהלך תקופה זו.

לאחר התקופה הראשונית תחזירו את הסכום שנלקח בתוספת הריבית שנצברה בהחזר חד פעמי או בתשלומים שוטפים היכולים להתפרס לתקופה ארוכה. (סך התקופה מיום לקיחת הכסף לא תעלה על 30 שנה).

רוצים לקבל משכנתא פנסיונית?

 לאחר הבנה משותפת של הצרכים שלכם להם יציעו לכם את המסלול המתאים כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.
לפרטים נוספים: ☎️חייגו: ישראל חפץ 0502512020

 

דברו איתנו בווטסאפ
דילוג לתוכן